(A)simetrija

Sestdien, 28. oktobrī, plkst. 18.30 Vagonu koncertzālē un Nurmes kafejnīcā (Vagonu ielā 21)

PIEDALĀS: Ensemble 0 (Francija) – Aleksandrs Babels (Alexandre Babel), Žiljēns Garēns (Julien Garin), Stefāns Garēns (Stéphane Garin) – vibrofoni, Lukass Picīni (Lucas Pizzini, skaņu inženieris); Armands Skuķis (elektronika)

PROGRAMMĀ: Tristans Perišs (Tristan Perich) “Open Symmetry” un Armanda Skuķa jaundarbs “Kļūdas paziņojums”

pirkt biļetes

Slavenais franču kolektīvs “Ensemble 0” savā repertuārā labprāt nojauc žanru robežas, vienlīdz ērti jūtoties kā vissarežģītāko partitūru nošmežģīņu atšifrējumos, tā meditatīva minimālisma atmosfērā un neakadēmiskas mūzikas plašumos. Rīgas publiku viņi iepazīstinās ar Ņujorkā dzīvojošā komponista un vizuālā mākslinieka Tristana Periša matemātikas, fizikas un kodēšanas likumsakarību iedvesmoto teju stundu garo fascinējošo opusu “Open Symmetry” trim vibrofoniem un elektronikai. Programmas “(A)simetrija” ieskaņa savukārt veltīta Armanda Skuķa performancei jeb viņa interaktīvā elektroaksutiskā opusa “Kļūdas paziņojums” pirmatskaņojumam, kurā, paredzamībai minoties ar neparedzamo, veidojas kļūdas un to radoši labojumi.

“Vairāk nekā jebkurš cits savas paaudzes komponists, Perišs liek pamatus jaunai mūzikas valodai un jaunam turpmākajam mūzikas ceļam.” Tā par komponistu TRISTANU PERIŠU raksta New York Classical Review.

Ekstravagantais ENSEMBLE 0  ir laikmetīgās mūzikas ansamblis, kas lielākoties izpilda mūsdienu komponistu skaņdarbus, tostarp pašu dalībnieku radītās kompozīcijas. Ansambli 2004. gadā dibinājuši četri draugi, kas apvienojušies, lai veltītu laiku akustiskajai mūzikai. Viņu dzīvesvietu ģeogrāfija ir visai plaša – ansambļa dalībnieki atrodas dažādās pilsētās un valstīs Francijā, Katalonijā un Beļģijā. Grupas radošo kodolu veido trīs mūziķi – Silvāns Šovo (Sylvain Chauveau), Stefāns Garēns (Stéphane Garin) un Žoels Merā (Joël Mérah).

Kartogrāfijā nulle ir atskaites līmenis, no kura tiek aprēķināts augstums. Citiem vārdiem sakot, tas ir sākumpunkts dažādām iespējām. Pastāv “nulles risks”, ko ansamblis ir uzņēmies kopš tā dibināšanas, lai iedzīvinātu gan sarežģītu, gan vieglāk pieejamu mūsdienu mūziku, izmantojot estētisku smalkumu un drosmi. 2006. gadā savā pirmajā albumā ENSEMBLE 0 neatskaņoja nevienu noti: albumā tika apkopotas piecas Džona Keidža 4'33 versijas, ierakstītas piecās dažādās vietās, kļūstot par pirmo ierakstu pasaulē, kurā ir tikai šis skaņdarbs. Ansamblis pazīstams arī ar daudziem citiem performanču tipa eksperimentiem. www.ensemble0.com

« Music that’s immediately attractive and persistently elusive » - The Wire (UK)

Festivāls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, Makita OY, Gētes institūta Latvijā, Francijas institūta Latvijā, Spānijas kultūras fonda AC/E, Adama Mickēviča institūta un Bāzeles pilsētas atbalstu. Festivālu atbalsta arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, LR1 un LR3 Klasika, kā arī Ilze Grudule personīgi. Pateicamies par tehnisko atbalstu www.skatuvestehnika.lv!